شب یلدای ایرانی – تور قطار گردشگری یزد و میبد

شب یلدا با تور قطار گردشگری به مقصد یزد و میبد (۲۹ آذرماه ۱۳۹۷ تا ۱ دی‌ماه ۱۳۹۷)

اطلاعات مفید

آنچه یزد را چنان متفاوت کرده است که نه تنها یک یا چند اثر بلکه شهر را در فهرست میراث جهانی قرار داده حفظ اصالت این شهر زیباست.

در جای‌جای این شهر کهن هنوز معماری خاص و قدیمی شهر زنده است؛ هنوز شهر یزد به نسبت شهرهای دیگر، شهری است که خط آسمان آن محفوظ مانده است. گنبدها، گلدسته‌ها و بادگیرها سر جای خود هستند و در واقع یک منظره‌ی بدیع و استثنایی را به وجود آورده که خوشبختانه این منظره حفظ شده است. چیزی که حس بودن در این فضاها را دلچسب تر می‌کند، جاری بودن زندگی در بافت قدیمی شهر است. هنوز هم مردم در خانه‌های قدیمی‌شان زندگی می‌کنند، به خرید می‌روند، در مسجد عبادت می‌کنند و حتی از حمام‌های قدیمی شهر استفاده می‌کنند.

در این سفر به دیدن شهر جهانی یزد خواهیم رفت از محلات قدیمی و بناهای فاخر آن دیدن می‌کنیم و با فرهنگ مردم یزد که با  تساهل و تسامح در طول تاریخ ادیان الهی در کنار یکدیگر زندگی مسالمت‌آمیزی داشته‌اند، آشنا می‌شویم.

این سفر در یک نگاه

 • مدت

  ۳ روز و دو شب

 • اندازه گروه

  ۲۰ تا ۴۰ نفر

 • اقامت

  هتل زیبای داد؛ اولین هتل ۴ ستاره خشتی در جهان ****

 • حمل و نقل

  قطار و اتوبوس توریستی

 • غذا

  تور فول‌برد است و همه وعده‌‌های غذایی را شامل می‌شود. در تمامی روزهای سفر پذیرایی شامل نوشیدنی، میوه و کیک در بین روز انجام می‌شود.

 • درجه سختی

  ■□□□□

برنامه سفر

توجه

مسافرین عزیز، لطفا به زمان حرکت قطار توجه کنید. زمان حرکت ساعت ۰۶:۰۰، روز ۲۹ آذر ۱۳۹۷ است. لازم است ۴۵ دقیقه پیش از حرکت قطار در ایستگاه راه‌آهن حضور داشته باشید.

 • روز اول: حرکت با قطار پردیس به سمت یزد (۲۹ آذر ۱۳۹۷ - حرکت از ایستگاه ساعت: ۰۶:۰۰ - ورود به یزد ساعت ۱۲:۰۰)

  حضور به موقع و حداقل ۴۵ دقیقه قبل از حرکت در سالن ایستگاه راه آهن تهران فرصتی هرچند کوتاه ولی لذت بخش برای آشنایی اولیه با همسفران خواهد بود.لیدر ریلرو در ایستگاه منتظر شما خواهد بود. پس از اعلام آمادگی قطار برای پذیرش مهمانان به سمت سکو حرکت کرده و با سریع‌ترین قطار موجود در مسیر یزد، قطار پردیس شرکت رجا حرکت خود را آغاز خواهیم کرد. پذیرایی صبحانه در قطار خواهد بود. و به امید خدا ساعت ۱۲:۰۰ وارد ایستگاه راه‌آهن یزد می‌شویم، در ایستگاه اتوبوس توریستی مسافرین را به هتل محل اقامت منتقل می‌کند.

  پس از استراحت کوتاهی در هتل و صرف ناهار برای بازدید از شهر یزد با راهنمای ریل‌رو همراه می‌شویم.

  آتشکده زرتشتیان یزد، میدان امیرچخماق، آب انبار امیر چخماق، موزه آب و شب نشینی در باغ دولت آباد یزد و دیدن بلندترین بادگیر شهر یزد برنامه های  اولین روز سفرمان خواهد بود، سپس برای صرف شام و استراحت به هتل محل اقامت باز خواهیم گشت.

 • روز دوم: یزد و ویژه برنامه شب ایرانی (۳۰ آذر ۱۳۹۷)

  در روز دوم  پس از صرف صبحانه در هتل نخست به دیدار مسجد جامع کبیر یزد با گنبد خاص و بلندترین مناره های مسجد ایران خواهیم رفت، سپس از محله فهادان، خانه های قدیمی، کارگاه صنایع دستی، و زندان اسکندر بازدید می‌کنیم.

  پس از صرف ناهار به دیدن دخمه زرتشتیان یزد رفته و با شیوه خاص تدفین این دین آشنا خواهیم شد سپس برای شرکت در ویژه برنامه شب ایرانی شامل پذیرایی با چای و شیرینی و اجرای فاخر موسیقی سنتی، شاهنامه‌خوانی و صرف شام خواهیم رفت و یلدا را در این شب پاس خواهیم داشت.

 • روز سوم: میبد و نارین قلعه (۱ دی ۱۳۹۷)

  در این روز پس از صرف صبحانه در رستوران و تحویل اتاق ها به سوی شهر زیبای میبد حرکت می‌کنیم، دیدار از دژ نارین قلعه، برج کبوترخانه، کارگاه های سفالگری و سرامیک، یخچال خشتی، چاپارخانه، کاروانسرای شاه عباسی از برنامه‌های این روز خواهد بود.

  صرف ناهار در کاروانسرای شاه عباسی می‌باشد و سپس برای عزیمت به تهران با قطار پردیس شرکت رجا به ایستگاه راه‌آهن خواهیم رفت. ورود به ایستگاه راه‌آهن تهران در حدود ساعت ۲۳ خواهد بود.

خدمات تور

محل اقامت:

هتل زیبای داد؛ اولین هتل ۴ ستاره خشتی در جهان ****

مدت زمان تور:

۳ روز و دو شب

وسیله نقلیه:

قطار و اتوبوس توریستی

خدمات تور

 • رفت و برگشت با قطار تندرو  پردیس
 • اتوبوس توریستی برای گشت‌ شهری
 • این تور فول‌برد است و همه وعده‌‌های غذایی را شامل می‌شود. در تمامی روزهای سفر پذیرایی شامل نوشیدنی، میوه و کیک در بین روز انجام می‌شود.
 • گشت‌ها مطابق برنامه سفر
 • پرداخت ورودیه‌ها، پوشش بیمه مسافرتی و راهنمای تور

شرح هزینه‌های سفر

 • ۱.۱۳۵.۰۰۰ تومان برای هر نفر در اتاق دو تخته
 • ۱.۳۲۰.۰۰۰ تومان برای هر نفر در اتاق یک تخته
 • ۹۶۰.۰۰۰ تومان برای کودک ۲ تا ۷ سال با تخت (تخت اضافه)
 • ۵۸۰.۰۰۰ تومان برای کودک ۲ تا ۷ سال (بدون تخت)

لوازم ضروری

کارت شناسایی، فلاسک، قمقمه و لیوان شخصی، کفش سبک مناسب، لباس گرم، صندل برای داخل قطار، دو عدد ملحفه، دوربین عکاسی، کوله یک روزه، عینک و کلاه آفتابی، داروی مصرفی شخصی، پشت گردنی جهت استراحت در قطار.

اطلاعات تکمیلی

 1. برنامه‌های اعلام شده با توجه به شرایط آب و هوایی و سایر عوامل محیطی یا فنی قابل جابجایی است.
 2. خواهشمند است ما را از طریق کانال تلگرام و اینستاگرام دنبال کنید تا در جریان آخرین اطلاعات مربوط سفر خود قرار بگیرید.
 3. به دلیل قوانین موجود ایمنی جابجایی لیوان حاوی آب جوش حین حرکت قطار ممنوع است.
 4. گرچه پذیرایی توسط مهمانداران به صورت مداوم انجام می‌گیرد با این وجود اگر مایل به دریافت چای یا آب جوش در محل صندلی خود هستید پیشنهاد می‌کنیم فلاسک چای کوچک همراه داشته باشید.
 5. جهت جلوگیری از آلودگی محیط زیست از آوردن هرگونه ظروف یک‌بار مصرف خودداری فرمایید.
 6. لطفا با دقت کامل برنامه سفر، خدمات تور و اطلاعات تکمیلی را مطالعه نموده و در مورد هرگونه ابهام از دفتر ما اطلاعات لازم را دریافت نمایید.
 7. جهت راحتی خود و همسفران با کوله یا چمدان مسافرتی حداکثر ۱۵ کیلوگرمی مسافرت نماید.
 8. مسافرت با قطار گردشگری تابع مقررات جاری راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران است.

تاریخ تور بعدی به زودی اعلام می‌گردد.

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید.
۶۶۴۶۳۷۰۰ و ۰۹۳۸۲۹۰۰۴۹۹
info@railro.ir

تورهای قطار گردشگری و گردشگری راه‌آهن ایران