تور قطار گردشگری خوزستان: طبیعت، تاریخ، صنعت

تور قطار گردشگری خوزستان فرصتی استثنایی‌ست برای بازدید از مسیر رویایی راه آهن اندیمشک به دورود با قطار گردشگری و لذت بردن از همنشینی ریل، رود و کوه در زاگرس بی همتا.

اطلاعات مفید

در سفری دیگر با ما هم‌ قطار شوید برای تجربه ای به واقع متفاوت در سفر به خوزستان.

فرصتی استثنایی برای بازدید از مسیر رویایی راه آهن اندیمشک به دورود با قطار گردشگری و لذت بردن از همنشینی ریل، رود و کوه در زاگرس بی همتا. ویژگی مهم این برنامه چند وجهی بودن آن است به گونه ای که جلوه‌هایی فوق‌العاده از طبیعت، تاریخ، و صنعت خوزستان را در آن شاهد خواهیم بود.

این سفر در یک نگاه

 • مدت

  ۳.۵ روزه (شامل سه شب و سه روز)

 • اندازه گروه

  ۶۰ تا ۱۲۰ نفر

 • اقامت

  یک شب در قطار، دو شب در هتل

 • حمل و نقل

  قطار ۴ و ۶ تخته رفت، قطار ریل باس برگشت، اتوبوس توریستی در اختیار جهت بازدیدها.

 • غذا

  سه وعده صبحانه، سه وعده ناهار و دو وعده شام. علاوه بر وعده های اصلی ذکر شده در تمامی روزهای سفر  پذیرایی میان وعده حداقل دوبار در بین روز انجام می‌شود.

 • درجه سختی

  ■□□□□

ویدیو

برنامه سفر

توجه

مسافرین عزیز، لطفا به زمان حرکت قطار توجه کنید. لازم است ۴۵ دقیقه پیش از حرکت قطار در ایستگاه راه‌آهن حضور داشته باشید.

 • روز اول: حرکت از تهران به سمت خوزستان (سه شنبه، ۱۴ اسفند ۱۳۹۷ - ساعت: ۱۶:۵۰)

  حضور به موقع و حداقل ۴۵ دقیقه قبل از حرکت در سالن ایستگاه راه‌آهن تهران فرصتی هرچند کوتاه ولی لذت بخش برای آشنایی اولیه با همسفران خواهد بود. بلیط‌های قطار رفت در همین بازه زمانی توسط لیدرهای ریل‌رو تقدیم مسافران خواهد شد.

  پس از اعلام آمادگی قطار برای پذیرش مهمانان به سمت سکو حرکت کرده و با قطار ۴ تخته و ۵ تخته رجا حرکت شبانه خود به سمت خوزستان را آغاز خواهیم کرد. حدودا ۹۰ دقیقه فرصت خواهیم داشت تا در روشنایی روز نظاره گر مسیر ریلی جدید تهران ‒ قم باشیم.  

 • روز دوم: ورود به خوزستان و بازدید از دو اثر فهرست جهانی یونسکو (چهار شنبه، ۱۵ اسفند ۱۳۹۷)

  در روز دوم حدود ساعت ۶:۳۰ همزمان با طلوع خورشید در ایستگاه هفت‌تپه از قطار پیاده خواهیم شد. در آنجا اتوبوس‌های تور برای ادامه سفر منتظر ما خواهند بود. نزدیکی سایت تاریخی هفت‌تپه به ایستگاه قطار فرصت مغتنمی است تا نگاهی به این سایت ۳۵۰۰ ساله در زیر نخستین پرتوهای آفتاب دشت خوزستان بیاندازیم. پس از آن با عبور از میان مزارع وسیع نیشکر به سمت روستای خماط در همسایگی رود دز و زیگورات چغازنبیل رفته و صبحانه را صرف خواهیم کرد. سپس از اولین اثر ثبت جهانی شده ایران در فهرست یونسکو بازدید خواهیم کرد.

  برنامه بعدی ما بازدید از شهر شوشتر و شبکه فوق‌العاده دیدنی سازه‌های آبی شوشتر آن خواهد بود. ناهار را در شوشتر صرف می‌کنیم و بازدیدهای خود را تا بعد از ظهر ادامه خواهیم داد و سپس به سمت دزفول و اندیمشک خواهیم رفت. اقامت ما در هتل جهانگردی و آوانِ دزفول خواهد بود.

 • روز سوم: بازدید های متنوع صنعتی، تاریخی و فرهنگی (پنجشنبه، ۱۶ اسفند ۱۳۹۷)

  در این روز پس از صرف صبحانه در رستوران هتل  به سمت دریاچه جذاب‌ترین سد مخزنی ایران، دز حرکت خواهیم کرد. ساختگاه این سد به گونه‌ای است که ساخت آن‌را با پیچیدگی‌های خاص فنی روبرو کرده بود و حاصل سازه‌ای است که  هر بیننده ای، حتی غیر متخصص را به اعجاب و تحسین وامیدارد.

  پس از بازدید از دریاچه سد به سمت اندیمشک بازگشته و با توجه به فرصت کم و بازدیدهای باقی‌مانده بلافاصله پس از صرف ناهار به سمت شهر ۵۵۰۰ ساله شوش یکی از اولین شهرهای جهان و سومین اثر ثبت جهانی یونسکو که در این سفر بازدید می‌کنیم خواهیم رفت و تعدادی از مهمترین آثار این شهر باستانی را بازدید می‌کنیم. مقصد بعدی پای پل یا پل‌کرخه است که در آنجا آثار پل‌سنگی متعلق به دوره ساسانی هنوز پابرجا است.

  علاوه بر این، پل های معاصر ساخته شده در این محل به عنوان کلیدی ترین نقطه دفاعی در جنگ با عراق هنوز برای بسیاری از ایرانیان ناشناخته مانده است. علت اهمیت این نقطه را در همین بازدید خواهیم فهمید.

  پس از آن به سوی اندیمشک و هتل باز خواهیم گشت و با استراحت و رفع خستگی، خود را برای سفر فردا آماده خواهیم کرد.

 • روز چهارم: بازگشت به تهران (جمعه، ۱۷ اسفند ۱۳۹۷ ‒ ورود به ایستگاه تهران حدود ساعت ۱ بامداد)

  برنامه پرهیجان ما در این روز پس از صرف زود هنگام صبحانه، تحویل اتاق و عزیمت به ایستگاه راه‌آهن اندیمشک آغاز خواهد شد.

  در روز چهارم سفر قطار اختصاصی ریل‌باس مشابه آنچه که احتمالا در سفر یک روزه به سوادکوه تجربه کرده‌اید منتظر ما خواهد بود. سفر خود را در جلگه خوزستان از اندیمشک آغاز کرده و بعد از دوکوهه با چرخش به سمت شرق به سوی کوه‌های زاگرس پیش خواهیم رفت.

  نخست از تپه‌های ماسه سنگی نظیر آنچه روز قبل در مسیر سد دز دیدیم عبور می‌کنیم،به تدریج بر بلندا و تعدد ارتفاعات مسیر افزوده شده تا اینکه با رسیدن به ایستگاه شهبازان آماده عبور از دیواره سنگی عظیم شهبازان و ورود به کوه‌های زاگرس خواهیم شد.

  از اینجا و درست در انتهای دریاچه سد دز با رودخانه سرکش دز و دره های عظیم و دیدنی آن همسفر شده و تا جایی که این رود به جویباری کوچک بدل می‌شود با آن همراه خواهیم بود. در طی این مسیر فوق‌العاده با داستان ساخت راه‌آهن سراسری، رویدادهای مرتبط با این مسیر و آثار به جا مانده از زمان ساخت راه‌آهن آشنا خواهیم شد.

  قبل از رسیدن به ایستگاه و آبشار بیشه و صرف ناهار، از بلندترین پل‌های دره‌ای راه‌آهن سراسری، دره مرگ، دیواره عظیم تنگ چهار، پل تله‌زنگ، پل معلق ۸۰ ساله، تونل‌های پیاپی بلاک تنگ هفت ‒ تنگ پنج، محل شکل گیری رود دز، پل سیاوش و بسیاری دیدنی‌های دیگر بازدید می‌کنیم.

  پس از صرف ناهار آنقدر وقت خواهیم داشت تا قبل از غروب خورشید از هیبت زیبای اشتران‌کوه در کنار مسیر راه‌آهن لذت ببریم. توقف کوتاهی در ایستگاه اراک داشته و پس از آن شام را در قطار صرف می‌کنیم.

  به امید خداوند حدود ساعت ۱:۰۰ بامداد در ایستگاه تهران خواهیم بود.

خدمات تور

 • یک شب در قطار، دو شب اقامت در هتل
 • بلیط رفت و برگشت قطار تهران – اندیمشک – تهران
 • اتوبوس توریستی در اختیار
 • ورودیه‌ها
 • سه وعده صبحانه، سه وعده ناهار و دو وعده شام
 • بیمه مسافرتی و مجوز تور
 • راهنمای مجرب
 • کارشناس گردشگری راه آهن

وسیله نقلیه

 • قطار ۴ و ۶ تخته رفت، قطار ریل باس برگشت، اتوبوس توریستی در اختیار جهت بازدیدها

شرح هزینه‌های سفر

 • بزرگسال: ۱۲۶۰۰۰۰ تومان
 • کودک بین ۲ تا ١٢ سال: ۸۰۰.۰۰۰ تومان
 • کودک زیر ۲ سال: ۱۰۰.۰۰۰ تومان بدون اختصاص صندلی در قطار رفت، تخت در مهمانسرا و اقلام پذیرایی.

لوازم ضروری

کارت شناسایی، قمقمه و لیوان شخصی، کفش مناسب طبیعت گردی، لباس گرم، چتر، دوربین عکاسی، وسایل استحمام، کوله یک روزه، عینک و کلاه آفتابی، داروی مصرفی شخصی، پشت گردنی جهت استراحت در قطار.

اطلاعات تکمیلی

 • برنامه‌های اعلام شده با توجه به شرایط آب و هوایی و سایر عوامل محیطی یا فنی قابل جابجایی است.
 • خواهشمند است ما را از طریق کانال تلگرام و اینستاگرام دنبال کنید تا در جریان آخرین اطلاعات مربوط سفر خود قرار بگیرید.
 • به دلیل قوانین موجود ایمنی جابجایی لیوان حاوی آب جوش حین حرکت قطار ممنوع است.
 • گرچه پذیرایی توسط مهمانداران به صورت مداوم انجام می‌گیرد با این وجود اگر مایل به دریافت چای یا آب جوش در محل صندلی خود هستید پیشنهاد می‌کنیم فلاسک چای کوچک همراه داشته باشید.
 • جهت جلوگیری از آلودگی محیط زیست از آوردن هرگونه ظروف یک‌بار مصرف خودداری فرمایید.
 • لطفا با دقت کامل برنامه سفر، خدمات تور و اطلاعات تکمیلی را مطالعه نموده و در مورد هرگونه ابهام از دفتر ما اطلاعات لازم را دریافت نمایید.
 • جهت راحتی خود و همسفران با کوله یا چمدان مسافرتی حداکثر ۱۵ کیلوگرمی مسافرت نماید.
 • مسافرت با قطار گردشگری تابع مقررات جاری راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران است.

تاریخ‌های سفر

تاریخ تور بعدی به زودی اعلام می‌گردد.

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید.
۸۸۸۳۵۵۲۸ و ۰۹۱۲۸۸۰۳۹۲۱
info@railro.ir

تورهای قطار گردشگری و گردشگری راه‌آهن ایران

6 دیدگاه برای تور قطار گردشگری خوزستان: طبیعت، تاریخ، صنعت

 1. فاطمه رضايي

  با سلام و درود
  و سپاس فراوان از تلاش و محبت های آفای محسنیان و سایر همکارانشان در این سفر
  سفری بسیار عالی و خاطره انگیز بود. راهنماهای بسیار مجرب اطلاعات بی نظیری را به ما دادند و اعزای مهربان ریل رو نهایت تلاش شان را برای راحتی و شادمانی ما کردند
  اتفاقاتی مثل تاخیر قطار و خرابی ریل و… بخش های جالبی از سفر و انتظارات ما را خراب کردند که البته این ها هیچ ربطی به برگزارکنندگان و مسوولال سفر ما ندارد و خود به اندازه ما- بلکه بیشتر- ناراحت شدند، اما…
  مواردی را می شد از قبل در نظر گرفت تا سفری بهتر و با کیفیت تر داشت مثل:
  جمعیت این سفر خیلی زیاد بود و تقریبا ناهماهنگ. با وجود لیدرهای مجرب واقعا نتوانستیم آن طور که شایسته بود از راهنمایی های آنان استفاده کنیم. روز اول اتوبوس ما اصلا لیدر نداشت و در اتوبوس دیگر همزمان دو یا سه راهنما بود!
  مشکل پذیرایی و سایر مسائل برای این بود که ما بیشتر به شکل کاروانی مسافرتی با جمعیت فراوان بودیم تا تور گردشگری که اهدافی خاص و از پیش تعیین شده دارد( طبیعت، تاریخ، صنعت)
  در راه بازگشت – که فکر می کردیم هیجان انگیزترین و جالب ترین قسمت سفرمان باشد- نمی تونستیم خوب از صحبت های آقای محسنیان استفاده کنیم چون جمعیت دو واگن پشت سرمان مشغول دست و سرور و شادمانی بودند.
  باز تکرار می کنم : جمعیت برای اهداف یک تور گردشگری خیلی خیلی زیاد بود! و نا هماهنگ با مبلغ هزینه شده!
  وقتی بسیاری از اتفاقات خوبی که در راه بازگشت منتظرش بودیم ، از دست دادیم، مثل دیدن آبشار بیشه و …) و تحمل سختی هایی مثل گرسنگی طولانی ، ناهار ٧ شب و تاخیر قطار و… – که البته
  تقصیر مسئولان تور نبود- بیشتر شاهد همدلی و همدردی مسافران با متصدیان تور بودیم تا همراهی و به طریقی جبرانِ متصدیان و مسئولان. این که بعضی مسافران خودشان به روستای چمسنگر رفتند و خوراکی تهیه کردند و … میشد این کار را متصدیان تور بر عهده بگیرند و تلاشی در جهت جبران به هم ریختن برنامه های روز آخر داشته باشند که این کار البته با جمعیت کاروانی تور قطعا خیلی دشوار بود.
  حتی در ایستگاه درود شاید به علت جمعیت زیاد توجهی به خستگی و گرسنگی جمع نشد. بین ما افراد مسنی بودند که واقعا خسته شدند نیاز به چای گرمی بود و شاید خواهش از متصدیان ایستگاه تا در نمازخانه ی گرمشان را برای ما بازکنند این انتظار از مسئولان تور بود که برای ما کاری کنند.
  این ها نه از سر شکایت بلکه به علت علاقه به پیشرفت و بهبود کیفیت کار ریل روی عزیزمان بود. ان شاالله در سفرهای بعد کیفیتی عالی تر از حتی بهتر از سفر یزد و سه خط طلا را شاهد باشیم.

 2. نسرین گیاهی

  به غیر از تاخیر راهن آهن همه چی عالی بود

 3. فاطمه رضايي

  در اصلاح و تکمیل ایمیل اول!
  با پوزش از این آمدم بنویسم” اعضای عزیز ریل رو ” بر اثر سرعت تایپ و بینایی ضعیف شد غلط املایی ” اعزا”!
  و تکمیل و ختم کلام این که:
  ما با تمام انتقاها و پیشنهادها و دیدگاه های مختلف باز هم خود را از خانواده ی دوست داشتنی ریل رو می دانیم و آماده ایم تا در سفری دیگر همراه این افراد دوست داشتنی باشیم.
  پیروز و رو به کمال باشید

 4. حسيني

  با سلام
  نوشته های خانم رضایی همه مورد تایید گروه ما است
  همچنین معتقدیم با وجود تاخیر بیش از انتظار قطار، لیدرها مدیریت خوبی داشتند و به اصطلاح براثر عصبانیت ها و تنش ها از کوره بدر نرفتند که این خود ارزش داشت!
  با کمال میل در تورهای بعدی شما نیز شرکت کرده و دوستان را تشویق به همراهی خواهیم کرد!
  مسلم است که دیکته ننوشته بیست است!
  هممتتان مستدام باد!

 5. نسیم خندانی

  با سلام و سپاس فراوان از تلاش گروه ریل رو به ویزه جناب مهندس محسنیان
  نکات مثبت گروه ریل رو به طور عموم:
  تورهای شما از استاندارد بالاتری نسبت به تورهای دیگربرخوردار است هم ازجهت برنامه ریزی زمانی و هم نوع رفتار و به ویژه اطلاعات ارزشمند و نایابی که در حین سفر با ریل باس اراِیه میگردد.
  نکات پیشنهادی روخدمتتون عرض میکنم
  ۱-با توجه به استاندارد بالای تورشما مصرف پلاستیک وظروف یکبارمصرف بسیار بالاترازحد انتظاراست و قطعا اعضای تیم راه حل مناسب را درجهت کاهش مصرف که درعین حال رضایت مسافر راجلب نماید خواهند یافت
  ۲-در موردافرادی که به طوردسته جمعی ثبت نام می نمایندپیشنهاد میکنم در هنکام ثبت نام در سایت تفهیم شوند که “تور صرفا برای تفریح و سرگرمی گروه شما نیست لطفا با یکدیگر آهسته صحبت کنید” و پیشنهاد دیگر اینکه زمانی را که مسافران در قطارحضور دارند را به زمانهای ۱- ادای توضیحات ۲-پخش آهنگ از بلندگو ۳- سکوت تقسیم بندی شود که حضار محترم نیز بتوانند برنامه های خود را در زمانهای دیگری به جز زمان ادای توضیحات ارزشمند گروه شماعملی نمایند در تور سه خط طلا حتی شاهد بودیم که لابلای توضیحات لیدر محترم.گروهی مشغول گرفتن جشن تولد و فوت کردن شمع بودند!!!
  ۳-در مورد تورخوزستان اینکه از لیدر های محلی استفاده کردید نکته بسیار مثبتی بود. جناب کثیری بسیار عالی بودند و فقط اینکه به نظرم میرسد که با توجه به اینکه سه تا اتوبوس بودیم و دو تا لیدر همواره.یک لیدر کم بود .ایکاش سه تا لیدر داشتیم .
  نکته بعدی اینکه پیشنهاد میکنم بعد از پرداخت پول از جانب مسافران و انجام ثبت نام. کانال (و نه گروه) در تلگرام ایجاد شده و مسافران مرتبا مجبور به تماس تلفنی و کسب اطلاعات بیشتر نباشند به هرحال اکثر سوالات تکراری است .ا(ین هم به نفع شماست و هم نفع ما که مرتبا مجبور به تماس تلفنی نباشیم و سوالات را از ادمین بپرسیم که جواب در کانال گذاشته شود) و همچنین عکسهای دسته جمعی که از جانب شما گرفته شد در همین کانال بارگزاری شده و پس از مدت مشخصی کانال حذف گردد.
  درمورد روز آخر بدلیل اینکه شاهد تلاشهای بی وقفه جناب محسنیان بودم خیلی مایل به انتقاد نیستم فقط اینکه اگر در چمسنگر خوراکی هرچند ساده از روستا تهیه میشد و در دورود چای در اختیار مسافران خسته قرار میگرفت بهتر میشد

  در پایان از زحمات بی وقفه جناب محسنیان و تک تک اعضای گروهشان تشکر میکنم و به همگیی خسته نباشید میگم و همچنان مانند سابق تور های شما را به بقیه پیشنهاد مینمایم
  پاینده باشید

 6. فرشته طباطبایی

  سلام ممنون میشم بنده را هم از سفرها با خبر کنید.بسیار علاقمند به همراهی شما هستم..من در تور سه خط طلا شرکت کردم که عالی بود.ای کاش تمهیداتی بیندیشید تا همسفران سفرهای قبل به نحوی از تور های جدیدخبردار بشن.متشکرم امتیاز درج شده از طرف من جهت تور سه خط طلا هستش.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.