گلستان و صحرای ترکمن با قطار گردشگری

سفر به سرزمین اسب،دوتار و دشت‌های بی‌انتهای سبز

بزرگسال ۷۵۰/۰۰۰ و کودک زیر ١٢ سال ۵۵۰/۰۰۰ تومان

اطلاعات مفید

در سفری دیگر به ما هم‌قطار شوید برای دیدن طبیعت بی‌نظیر گلستان، تماشای کبودوال، بزرگ‌ترین آبشار تمام خزه‌ای ایران، چشم انداز دریاچه‌ی سد زرین‌گل در علی‌آباد کتول، صحرای ترکمن، مقبره خالد نبی و گورستان چند هزار ساله با سنگ افراشته های عجیب و اثر ثبت شده جهانی میل گنبد کاووس، دشت آق قمیش و چشم اندازی از استرالیای ایرانی.

این سفر در یک نگاه

 • مدت

  دو و نیم روز

 • اندازه گروه

  ۴۰ تا ۱۲۰ نفر

 • اقامت

  یک شب در قطار، یک شب در هتل سه ستاره عجم آزادشهر

 • حمل و نقل

  قطار ۴ تخته رجا رفت، اتوبوس VIP برای بازگشت، اتوبوس توریستی در اختیار جهت بازدیدها

 • غذا

  ۲ صبحانه ۱ ناهار و پذیرایی میان وعده

 • درجه سختی

  ■■□□□

برنامه سفر

توجه

مسافرین عزیز، لطفا به زمان حرکت قطار توجه کنید. لازم است ۴۵ دقیقه پیش از حرکت قطار در ایستگاه راه‌آهن حضور داشته باشید.

 • روز اول: حرکت با قطار به سمت گرگان (حرکت از ایستگاه ساعت: ۲۲:۰۰)

  حضور به موقع و حداقل ۴۵ دقیقه قبل از حرکت در سالن ایستگاه راه آهن تهران فرصتی هرچند کوتاه ولی لذت بخش برای آشنایی اولیه با همسفران خواهد بود. پس از اعلام آمادگی قطار برای پذیرش مهمانان به سمت سکو حرکت کرده و با قطار ۴ تخته رجا حرکت شبانه خود به سمت گرگان را آغاز خواهیم کرد.

 • روز دوم: ورود به شهر گرگان

  در روز دوم بیش از دو  ساعت در قطار فرصت خواهیم داشت تا از آفتاب صبحگاهی  برای دیدن مناظر اطراف مسیر راه آهن شمال ایران تا مقصد گرگان لذت ببریم.

  پس رسیدن به گرگان، انتقال وسایل از قطار به اتوبوس‌های توریستی که در ایستگاه منتظر ما خواهند بود، صبحانه را در هتل بسیار زیبای ناهارخوران صرف خواهیم کرد. پس از صرف صبحانه به سوی شهر علی آباد کتول حرکت کرده و در ابتدا دریاچه زرین‌گل و پس از آن از مجموعه گردشگری آبشار کبودوال بلندترین آبشار تمام خزه‌ای ایران بازدید خواهیم کرد.

  ناهار در رستوران برتر جوجه و بازدید میل تمام آجری  ۱۰۸۰ ساله گنبد کاووس مقصد دیگر ما در این سفر خواهد بود .پس از بازدید از مجموعه تاریخی گنبد به سوی شهر گالیکش و دامنه های قدیمی ترین پارک ملی ایران (پارک ملی گلستان) یعنی دشت آق قمیش رفته و همسفران را ضمن گشت و گذار در میان زیبایی چشم نواز دشت مهمان برنامه مفرح موسیقی ترکمنی که توسط بهترین گروه موسیقی بنام (مقام چلر) خواهیم کرد و پذیرایی میوه و شیرینی چای آخرین برنامه ما در روز دوم خواهد بود.

  عصر بسوی هتل عجم آزادشهر حرکت کرده و شبی خاطره انگیز را در این هتل سپری خواهیم نمود.

 • روز سوم: حرکت به سوی خالد نبی

  در این روز پس از صرف صبحانه در رستوران هتل و چک اوت به سوی کلاله و صحرای ترکمن حرکت خواهیم کرد.

  صحرای ترکمن که پستی بلندی هایی نه چندان مرتفع باقی مانده از دریای بزرگ کاسپی است یکی از شگفت انگیز ترین مناطق ایران به شمار رفته و آخرین زیستگاه ببر هیرکانی و یا ببر مازندران بوده و در حال حاضر زیستگاه گونه های مهمی چون اسب ترکمن، روباه ترکمن و آخرین محل نگهداری اسبچه خزر است.

  هزار دره و دشت‌های سرسبز مملو از گندم و کلزا و گل‌های وحشی را پشت سر گذاشته و به روستاهای ترکمن نشین دامنه‌های گوگجه داغ میرسیم.

  سوار بر مینی بوس محلی شده و به بازدید از قبرستان خالد نبی با سنگ افراشته‌های سحر آمیز و عجیب و هزاران سال قدمت خواهیم پرداخت، مقبره خالد نبی، چوپان آتا، دیرک و درختان نظر کرده و در نهایت بازدید از بازارچه کوچک مجموعه تاریخی خالد نبی از دیگر برنامه های گروه خواهد بود.

  سفر به صحرای ترکمن و معاشرت و صرف ناهار بسیار خوشمزه ترکمنی بنام چکدرمه در چادر‌های عشایر ترکمن، پوشیدن لباس ترکمنی، عکاسی، پذیرایی میوه و  چای تکمیل کننده برنامه ظهر ما خواهد بود.

  پس از خداحافظی با خانواده روستایی  ترکمن سوار بر اتوبوس توریستی به روستای قره تپه شیخ رفته و از مزرعه زنده یاد لوئیز فیروز بانوی آمریکایی که با همت او اسبچه خزری برای اولین بار شناسایی شده و تلاش او موجب حفظ  آخرین جمعیت اسبچه‌های زیبای خزری شده بازدید خواهیم کرد.

  پس از قره تپه شیخ و مزرعه زنده یاد لوئیز فیروز با اتوبوس اختصاصی VIP به سوی تهران حرکت خواهیم کرد.

خدمات تور

محل اقامت:

یک شب در قطار، یک  شب در هتل هتل عجم آزادشهر

مدت زمان تور:

دو و نیم روز

وسیله نقلیه:

قطار ۴ تخته رجا رفت، اتوبوس VIP، اتوبوس توریستی در اختیار جهت بازدیدها، مینی‌بوس محلی برای بازدید از خالدنبی.

خدمات تور

یک شب در قطار، یک شب اقامت در  هتل، بلیط رفت و بازگشت، اتوبوس توریستی در اختیار بازدیدها، مینی بوس محلی برای خالد نبی، دو وعده صبحانه، یک  وعده ناهار محلی، موسیقی و پذیرایی

لوازم ضروری

کارت شناسایی، فلاسک، قمقمه و لیوان شخصی، کفش سبک مناسب طبیعت گردی، لباس گرم، صندل برای داخل قطار، دو عدد ملحفه، دوربین عکاسی، وسایل استحمام، کوله یک روزه، عینک و کلاه آفتابی، داروی مصرفی شخصی، پشت گردنی جهت استراحت در قطار.

شرح هزینه‌های سفر

 • بزرگسال: ۷۵۰/۰۰۰ تومان
 • کودک بین ۲ تا ١٢ سال: ۵۵۰/۰۰۰ تومان

لوازم ضروری

کارت شناسایی، فلاسک، قمقمه و لیوان شخصی، کفش سبک مناسب طبیعت گردی، لباس گرم، صندل برای داخل قطار، دو عدد ملحفه، دوربین عکاسی، وسایل استحمام، کوله یک روزه، عینک و کلاه آفتابی، داروی مصرفی شخصی، پشت گردنی جهت استراحت در قطار.

اطلاعات تکمیلی

 1. برنامه‌های اعلام شده با توجه به شرایط آب و هوایی و سایر عوامل محیطی یا فنی قابل جابجایی است.
 2. خواهشمند است ما را از طریق کانال تلگرام و اینستاگرام دنبال کنید تا در جریان آخرین اطلاعات مربوط سفر خود قرار بگیرید.
 3. به دلیل قوانین موجود ایمنی جابجایی لیوان حاوی آب جوش حین حرکت قطار ممنوع است.
 4. گرچه پذیرایی توسط مهمانداران به صورت مداوم انجام می‌گیرد با این وجود اگر مایل به دریافت چای یا آب جوش در محل صندلی خود هستید پیشنهاد می‌کنیم فلاسک چای کوچک همراه داشته باشید.
 5. جهت جلوگیری از آلودگی محیط زیست از آوردن هرگونه ظروف یک‌بار مصرف خودداری فرمایید.
 6. لطفا با دقت کامل برنامه سفر، خدمات تور و اطلاعات تکمیلی را مطالعه نموده و در مورد هرگونه ابهام از دفتر ما اطلاعات لازم را دریافت نمایید.
 7. جهت راحتی خود و همسفران با کوله یا چمدان مسافرتی حداکثر ۱۵ کیلوگرمی مسافرت نماید.
 8. مسافرت با قطار گردشگری تابع مقررات جاری راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران است.
 9. در دو مقصد آبشار کبودوال و قبرستان سحرآمیز خالد نبی بخشی از مسیر به صورت پله‌های سنگی با شیب است. در صورت ضعف از ناحیه پا پیشنهاد می‌کنیم عصای کوهنوردی و کفش مناسب به همراه داشته باشید.
 • مکاتبات با ریل‌رو از طریق مسافر مسئول انجام می‌گردد.

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید.
۶۶۴۶۳۷۰۰ و ۰۹۳۸۲۹۰۰۴۹۹
info@railro.ir