درباره گروه قطارهای گردشگری ریل‌رو

گروه قطارهای گردشگری ریل‌رو تیمی از علاقه‌مندان تاریخ و متخصصان گردشگری راه‌آهن هستند که مطالعات مسیرهای گردشگری و اجرای تورهای راه‌آهن را انجام می‌دهند.

راه آهن نه فقط به جهت حمل و نقل ریلی، بلکه به واسطه‌‌ی مجموعه‌ای از سیستم، امکانات، تاریخ و جاذبه های ابنیه حائز اهمیت ویژه‌ای برای گردشگری است و این امرانگیزه اصلی این گروه و جذب گردشگران داخلی و خارجی بوده است. مسیر راه آهن از شمال تا به جنوب از مناظر بکر و کمتر دیده شده‌ای عبور می‌کند که به خودی خود می‌تواند عامل تحریک کننده‌ای برای طبیعت‌گردان یا گردشگری ماجراجو باشد. خود موضوع راه آهن قابل پیگیری به لحاظ نقش قابل توجه صنعت‌گران و کشورهای خارجی در پروژه ساخت سراسری آن از شمال تا جنوب است که می‌تواند گردشگران با تاریخ مشترک در ساخت راه آهن را جذب کند.

ما که هستیم؟

مجموعه تورهای گردشگری راه‌آهن و ریلی با عنوان ریل‌رو (RailRo) حاصل فعالیت شرکت پارسیاد سامان و دفتر خدمات مسافرتی و گردشگری خانه سفر پارس (SURFIRAN) و  است که وظیفه برنامه‌ریزی و اجرای تورها را با همکاری شرکت رجا ( به عنوان تامین کننده وسیله حمل و نقل) و راه‌آهن ایران بر عهده دارند.

ماموریت گروه قطارهای گردشگری ریل‌رو

به نظر ما راه آهن ایران واجد توجه بسیار به عنوان یک هدف گردشگری است، با این وجود هنوز آنگونه که باید شناخته نشده. ماموریت ما از برگزاری تور گردشگری ریلی، شناساندن جذابیت‌های راه آهن ایران است.

دکتر مهدی اشراقی

دکتر مهدی اشراقی

مدیرعامل شرکت خانه سفر پارس و موسس SURFIRAN

مهدی اشراقی، دانش‌آموخته رشته برنامه‌ریزی و توسعه گردشگری مدیرعامل و موسس شرکت خانه سفر پارس و همچنین SURFIRAN است.

مهندس محمد محسنیان

مهندس محمد محسنیان

مدیرعامل و موسس شرکت پارسیاد

محمد محسنیان دانش‌آموخته دانشگاه صنعتی شریف و دانشگاه شهید بهشتی، باستان‌شناسی است که ۴ سال روی موضوع تاریخ راه‌آهن ایران کار کرده و حالا تورهایی را به این مقصد برنامه‌ریزی می‌کند.

برخی از شرکت‌ها و سازمان‌های طرف قرارداد

تورهای قطار گردشگری و گردشگری راه‌آهن ایران

× چطور می‌تونم کمکتون کنم؟